Zmiana projektu – City Center zmienia wygląd

Powstający w Rzeszowie kompleks hotelowo-usługowy będzie wyglądał nieco inaczej, niż na dotychczasowych projektach. Jeszcze przed świętami o nowych planach poinformował deweloper tej największej inwestycji tego typu na Podkarpaciu. Modernizacja planu wynika prawdopodobnie z długiego czasu, jaki upłynął od momentu, gdy przedstawiano pierwsze wizualizacje budynku. Projekt powstał jeszcze w 2004 roku, i najwyraźniej 7 lat wystarczyło, by koncepcja architektoniczna budynku stała się przestarzała.

– Ze względu na nowe trendy w architekturze należało jeszcze raz spojrzeć na elewację budynku ? powiedział Robert Podkulski, Marketing Manager w firmie Star Europa, do której należy inwestycja.

Co się zmieni? Przede wszystkim elewacja budynku będzie bardziej przeszklona niż pierwotnie zakładano. Modernizacji poddano też wysoką część budynku, w której będzie mieścił się hotel. Bryła będzie teraz bardziej opływowa.

Zmiany zostały wprowadzone właściwie w ostatniej chwili. Budowa City Center Rzeszów jest już w bardzo zaawansowanym stadium. Generalny wykonawca zakończył już prace nad stanem surowym obiektu. Elewacja ma powstać do wiosny 2012 roku. Łagodna zima sprzyja budowlańcom i wiele wskazuje na to, że dalsze prace przebiegną bez zakłóceń.